Örömünnep a Teljesség jegyében

Teljes program

2015/08/07. - írta: Lajkó Tamás József

II. Veszprémi Varázslat

2015 Augusztus 15. 10:00-23:00 Veszprémvölgy - Kolostorok és Kertek Rendezvényterület

Háziasszonyok: Kálazi Ági és Gecs Mónika

Az idei Örömünnepünk üzenete hasonló a tavalyihoz:

a rendezvényünk minden egyes programja hozzásegítheti a látogatót az önfeledt kikapcsolódáshoz és önmaga megismeréséhez is.

A rendezvény alkalmat ad egyfajta kapcsolódásra magunkhoz, másokhoz és a természethez. Ennek az összejövetelnek nemcsak közösségformáló ereje van, hanem a figyelem, a tapasztalás, a tanulás, az átalakulás, a változás és az ajándékozás örömteli lehetőségét is magában rejti az arra nyitott látogatóknak. A páratlan természeti környezet, a művészi produkciók, a spirituális tartalom, előadások és a résztvevők együtt hatásaként közös VARÁZSLAT, maradandó élmény létrehozása a célunk. A rendezvényre a belépés ingyenes.

PROGRAMOK:

09.30 HANGolódás - HANGoldódás Karacs Ildivel

10.00 Megnyitó, köszöntő

     Némedi Lajos Veszprém Megyei Jogú Város alpolgármestere

     Kálazi Ági       tradicionális reiki mester, tanár, Életerő Egyesület - elnök

     Gecs Mónika  AlmadiART Alkotóház koordinátor, programszervező

10.15 Földanya Szertartás - Kiss Gabriella Tűzvirág

Előadás-Tér  I. - Jezsuita templom

11.00 Molnár József, Edelényi Gyula : Szenvedés - Tudatosság - Boldogság

12.00 Varga Csaba : Az Új Aranykor veszprémi víziója. A 14 Belső-Külső Út terve Veszprémben

13.00 Kövesi Péter : Gyógyítás-gyógyulás a tudattalan erejével

14.00 Kriston Andrea: Magadért, másikért…Érezd jól magad a bőrödben!

15.00 Joós István: A Férfi és Nő születésének korszakai. Fiú, Vándor, Férfi / Lány, Amazon, Nő

16.00 Vivek Madar: Egészséges életmód a jóga és az ayurveda tükrében

Előadás-Tér II. – Csillagsátor

11.00  Samu Zsolt: Örömhír

11.50  Szabó Mónika : A szakrális női ciklus és a Holdfázisok

12.40  Lajkó Tamás : Élet, mozgás, Bowen módszer

13.30  Nagy Szaffina, Nagy Károly: Tisztító Energetizáló Ételek

14.20  Rózsa Judit: Hangold be magad!

15.10  Lehóczki Laura: Felszabadulás, vagy világvége? (Történések a változókor idején)

16.00  Joós István : Beszélgetés a Férfi és Nő születéséről

16.50  Péntek Emma : Kapcsolataink a családállítás tükrében

Műhelymunka

11.00 Makó Judit life coach: Nehézségből nyereség – beszélgetés

13.00 és 16.00 Samu Zsolt: Csendülès

14.30 Marosfalvi Imre Enrico  -  "A Gyógyító Szeretet Áramlása"

Mozgás-Tér

Szombat egész nap: Drienyovszki János – Petanque – Családi játékok

4.30-5.15 Reggeli meditáció

5.30-7.00 Jógagyakorlás (ászana, pránajáma, relaxáció)  Selmeci József Csongor és Selmeciné Bogdán Ágota

Mozgás-Tér I.

11.00 Papp Anikó - dinamikus jóga

12.00 Suresh Kv  Siddhah Yogi  a meditáció mestere

13.00 Aikido bemutató 

14.00 Lelkes Orsolya – „Power” jóga

15.00 Léber István - hahota jóga

16.00 Molnár Rita - Papp Anikó - páros jóga

17.00 Kutasi Éva - egyensúlyozó ászanák

Mozgás-Tér II.

11.30 Jung Krisztina - MediBall bemutató

12.00 Gál Éva – Misztikus Tánc - fátyoltánc

13.00 Molnár Rita - jógagyakorlatok a helyes testtartásért 

14.00 Hanzli-Kiss Viktória - Lúna „Boldogságom Kapuja” Mosoly Tánc

15.00 Németh Józsefné Zsóka - Etka jóga

16.00 Szabó Mónika - Nalini női jóga

17.00 Kőműves Tamás - Do-in

Segítő-Tér

Bihari Eszter ColorGenetics® csapat - ColorGenetics®
Cseke Sándor - Számmisztika
Fettik Mária - Bach virágterápia, Holisztikus ringatás
Gazda Mónika - Kineziológia, Pszichotronika (Szellemgyógyászat)
Hormay Nóra - Szivárvány terapeuta és oktató
Kocsis Tímea - Manna-Masszázs, Szivárvány kezelés
Kováts Eszter - Egészségreform Stúdió, BEMER fizikai érterápia
Kőhidi Zsuzsa - Hajgyógyászattal és Tarot kártya
Lajkó Tamás - Fájdalom nélkül - Bowen módszer
Lehóczki Laura - Kriston Intim Torna, hormonegyensúly tanácsadás, grafológia
MaTURE Reiki Egyesület - Reiki kezelés
Mátyás Margaréta, Dobos Tamás - a Transzcendentális Meditáció tanárai
Molnár Mária - Aura-Soma színterápia
Dr. Nagy Alinda, Klatsmányi Péter (Napsugár Gyógyító és Oktatási Központ)
- kineziológia, Bach-virágterápia, stressz oldása, jobb és bal agyféltekés gyakorlatok
Péntek Emma - Rendszerállító, család- és szervezetállító
Pető Timea - Bach virág terápia,
Rózsa Judit - Szimatika, Access Bars
Sárközi Krisztián - Hangtál
Suba Gábor - Shubatsu energetikai kezelés
Tisza Gábor Krisztián - Hangterápia, Szivárványfény és Szimbólum kezelések

- Káli Fények Csontrakó Tanoda és Lélekcsoport "Menni kell az úton tovább, mi megszakadt. s csak csoportban, Egységben dolgozva emelhetjük az út kövét ismét helyére. Azé a mennyek országa, aki megvilágítja az odavezető utat azon lámpással, amelyet a szolgálat csillogó fényéből, a segítség parafinjából és a tisztaság gyutacsából épített."

- SZERHANG Egyesület

- Tisza Gábor Krisztián - Hangterápia, Szivárványfény és Szimbólum kezelések Program bontás: 11:00 - 12:30 Szerhangfürdő 13:00 - 14:00 Csoportos kezelések* 14:00 - 15:00 Csoportos kezelések* 15:00 - 16:00 Csoportos kezelések* 16:00 - 17:30 Szerhangfürdő

- Csolnoky Ferenc Kórház Egészségfejlesztési Iroda - Életmód kockázat becslés, dietetikai tanácsadás, testmozgás és funkcionális mozgásminta felmérés tanácsadás

- MA-URI - Az Élet Művészete

MA-URI különleges spirituális út, önfejlesztő- és öngyógyító módszer, mely a polinéz Navigátorok tanításán alapul. Táncaival és testmunkájával intenzív testi-lelki-érzelmi fejlődést generál, képességeink és tehetségünk kibontakoztatására ösztönöz. Fő célja, hogy pozitív változásokat idézhessünk elő az életünk minden területén a harmonikus, boldog Növekedés jegyében.

Lélek Éled Kör – Női Kör és Szakmai Műhely „EGYENSÚLYBAN” programja

11.00 – Lélek Éled Kör Veszprémben – Mit adhat egy Női Kör és egy Szakmai Műhely? 

11.30 – Mozgás a nyugalomban, nyugalom a mozgásban – Jung Krisztina MediBall oktató (bemutató és beszélgetés)

12.00 – 14.00 Várunk szeretettel beszélgetni, ismerkedni, megpihenni, alkotni, játszani. 

14.00 – Női Körben: a női támogató erő megtapasztalása – élmény alapú ízelítő a Női Körökből

14.45 – Nehézségből nyereség – erőforrásainkat aktiváljuk Makó Judit coach vezetésével

15.30 – Art-coaching: Lélek-Képek – Szitási Zsuzsanna mesél a művészetterápiáról

16.15 – LEMangURIA ÉletTánc – mozdulatainkon keresztül életünkről, önmagunkról Beszélgetés Horváth Csilla és Ujszászi Petra LEMangURIA 

 17.00 – Női létünk és a hormonok – Lehóczki Laura hormonegyensúly tanácsadó

Család-Sziget

1.sátor: Család Esélyteremtési és Önkéntes Ház sátra ( egész napos kézművesedés gyerekeknek, társasjátékok, családtámogatás intézkedésekről felvilágosítás adás, szóróanyagok)

2.sátor: Pódiumbeszélgetések sátra (9 beszélgetés, a témák az előadók fényképeinél olvashatók)

3.sátor: Balaton NÓRA - Pont tanácsadó sátor 

4.sátor: Babák – mamák pihentetős-szoptatós sátor ( lehetőség lesz mamák-babák felfrissülésre, babák szoptatására, pihentetésére, kisgyermekek pihentetésére, etetésére)

10.30 Benedek Anna- Balaton NÓRA-PONT bemutatása

10.45 Vajna Szabina – Veszprém Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház program, CSEÖH program bemutatása

11.00 Fizl Kata -Meghallgatod, vagy megvárod, míg megtanul beszélni?

11.45 Mártony Zsuzsanna - zeneterapeuta

14.00 Vásárhelyi Anna - A negyedik trimeszter a babahordozás jelentősége az első évben

15.00 Bressel - Klein Annamária – Szoptatás és szexualitás.

15.45 Dr. Földes Petra – Élet a babaszobán túl

16.30 Ujszászi Petra – Szeparációs szorongás és dackorszak

17.15 Egry Zsuzsanna - Fegyelem helyett figyelem - jutalom helyett játék

Vásár-Tér

Solymosi Erika - Egyedi készítésű ásvány ékszerek a minőség jegyében

108 Mantra - Egyedi Mandalás pólók,nepáli kézműves füstölők, hangtálak, malák

Harangozó Marika - ásványok, kristályékszerek, rúnakövek, Grabovoj talizmánok

Hais Zsuzsánna Boróka - Boróka Kristály Patikája. 

Gazda Mónika - Nika ásvány-ékszer

Strobl Mónika - Gyógyító Kristálymandalák (vízprogramozó, csakraharmonizál, tértisztító)

Pető Tímea - kecsketejes és Bach virágos szappanok

Molnár Hajnalka -  Spirit Ékszer

Hormay Nóra -  Ezüst, bronz ékszerek, Florasense füstölőkeverékek, kerámia, horgolt termék, mandala képeslap 

Larimar Kristálykapu –  marokkövek, ásványok

Enrico –  zenei CD-k

Csizmadia Nóra –  kézműves termékek

Csizmadia Klára - selyemkendők, selyemfestmények

Fekete Klára –  kézműves babák

Hengerics Katalin –  textiljátékok

Mátyásné Cseh Katalin –  dísztárgyak

Pócsik Szilvia –  ékszerek, lakásdíszek

Vesztergom Margit –  szappan, ékszerek

Bakos György –  fűszerek, illóolajok

Magos Varázs  -  magos termékek

Horváth Viktória  –  kecskesajt

Kocsis Bálint - csíkos lekvár

Bényei  Erika - természetes gyógytermékek  és    gyógynövényes  cseppek

D. Illés Gabriella - Ajándék mandalák

Gyerek-Tér

- Kabóca Bábszínház Veszprém - Nemezelés - D. Illés Gabriella - Mandala készítés, közös mandala, kőfestés - Csalán Egyesület - Zöld játszóház  - Papp Judit Regionális vezető (Veszprémbaba)- színes ceruzával és zsírkrétával színezés - Stupiánné Renáta : arc- és testfestés - buborékfújás

11.30-12.30: Fűben-fában csodavilág van - Ujszászi Petra és Horváth Csilla Családi táncos-zenés LEMangURIA foglalkozásra várunk kicsiket és nagyokat

13.00 ALIG Színpad - Kampós Csaba: A kovács, a kereskedő és az ördög

15.00 Tücsökszabi Móka - interaktív gyerekkoncert

16.30 Szitás Zsuzsanna: "Szín-tér" - Labirintus (mozgás és rajz)

Varázs Völgy

egész napos összművészeti program

14.00-18.00 * land-ART workshop a Méhkasaulával

A természet elemeit különböző anyagokkal ötvözve installációkat hozunk létre, melyeket az esti fényfestésnél bevetítünk. 

Aki tud, hozzon magával az alábbi alapanyagokból:  fehér póló, fehér fonal, lepedő

Czika Andrea: Szimbólumok, színek, mágikus öltözködés –textilfestés

Jezsuita Templom

17.30     Varga Erzsébet kiállítás-megnyitója

18.30     Szabó Anna és Hriczu Ádám klasszikus gitárestje "Utazás a reneszánsztól napjainkig"

22.00     Audiovizuális est DJ Zöld közreműködésével

Kiállítók, művészek:

Németh Szilvia

Németh Lívia

Sápi Margit

Varázs Völgy - * Szabadtéri színpad

9.30   HANGolódás - HANGoldódás * Karacs Ildivel

10.00   Megnyitó, köszöntő 10.15   Földanya Szertartás * Kiss Gabriella Tűzvirág

11.00   Gondolatok, hangulatok...szintetizátorra.. * Tóth Zoltán Zoka 

12.00   Csakramantra koncert - gyógyító energiák, frekvenciák énekhanggal - a 7 csakra mantrája * Karacs Ildi - Laskay Erzsébet - hegedű, Laskay Zsolt – billentyű

13.00   Tücsökmantra - örömzene, magyar mantrák * Cseke Szabolcs 

14.00   MA-URI testmunka és táncbemutató 

15.00   NIA * Varga Dóra 

16.00   Sirius hangjai * Kőrösi Gábor koncertje (handpan & gitár)

17.00   LEMangURIA

18.00   Szakrális körtánc * Pókecz Szilvia 

19.00   Szívtánc * Kálazi Ági  20.00    Varázsénekek a Szív szent teréből *Jeszenkszy István Sky

21.00 Fényfestés a Jezsuita templom homlokzatára* Méhkas Dia Project

Könyv-Tér  Író - olvasó találkozó, dedikálás

Címkék: örömünnep